LedLenser M8

 
 
 
 
Obľúbené produkty
Musíte sa prihlásiť.
 
 

LED-LENSER

LedLenser M8
zväčšiť obrázok
Záruka 7 rokov
LedLenser M8
LedLenser M8
LedLenser M8
 
Špeciálna ponuka pre Vás - pri zakúpení tohto produktu môžete získať darček...
 • Led žiarovka V-TAC E27, 9W, 806lm
  zľava 100%
  Dodacia lehota
  Dodacia lehota: skladom
  Cena: €0,83 bez DPH
  €0,99 s DPH
  ušetríte: €0,99
  Zdarma
 • LED Kľúčenka Xtar
  zľava 100%
  Cena: €8,33 bez DPH
  €9,99 s DPH
  ušetríte: €9,99
  Zdarma
 • LED Baterka Tank007 F1, 1 Režim
  zľava 100%
  Dodacia lehota
  Dodacia lehota: skladom
  Cena: €11,66 bez DPH
  €13,99 s DPH
  ušetríte: €13,99
  Zdarma
 • Nemám záujem o darček
Pridať označené ponuky, spolu s LedLenser M8
Zobraziť viac
Zobraziť menej

LedLenser M8

Model Ledlenser M8 s modulovou konštrukciou používa High Power LED s výstupom 400lm a dosahom 280m. Napájané je na 2x CR123 batérie. Svietidlo je vybavené 5 režimami a špeciálnou ZOOM optikou. Odolné podľa IPX-6.
Výrobca: LedLenser
Kód produktu:8308
Záruka:
Dodacia lehota
Dodacia lehota: skladom
Vaša cena: €87,42 bez DPH
€104,90 s DPH
Nakúpte nad 30€ a máte dopravu zadarmo.
Produkt bol pridaný do wishlistu
Tento produkt sa už nachádza vo wishliste
Svetelný tok (lm):235
Dosah svetla (m):230
Napájanie:CR123/RCR
Použitá LED:XP-E2
Počet režimov:3
Pamäť režimov:Áno
Nabíjanie v tele:áno
Záruka v rokoch:7
Farba svetla:studená biela
Materiál:Zliatina leteckého hlinníka
Životnosť LED (hod):50 000
Odolnosť voči nárazu (m):1,5
Povrch reflektora:SMO hladký
Vodeodolnosť/IPX:IPX-6
Balené s akumulátorom/zdrojom:áno
Farba tela svietidla:čierna
Dĺžka svietidla (cm):18,3
Priemer hlavy/reflektora svietidla (cm):3,7
Priemer tela svietidla (cm):2,95
Váha /bez zdroja/ v g:159
Použitý reflektor:nastaviteľná zoom optika (focus systém)
Pracovné napätie:1,8 ~ 7,2V
Počet LED:1

Popis

Svietidlo je napájané 2x CR123 batériami odolnými voči vysokej a najmä veľmi nízkej teplote. Bude vašim verným sprievodcom pri výstupoch na vrcholy hôr, pri prieskume prírody, alebo pri putovaní snehom a ľadom. Nadčasový design a citeľná elegancia spojená s funkčnou ergonómiou, lahodí oku aj ruke. Integrovaná technológia Smart Light Technology umožňuje voliteľné využívanie regulácie konštantného prúdu Constant Current Mode, alebo energeticky optimalizovaného režimu Energy Saving Mode. Tri rôzne svetelné programy s ôsmimi rozdielnymi svetelnými funkciami optimalizujú ergonómiu obsluhy podľa osobného účelu použitia. Patentovaný systém zaostrenie nadchne aj odborníkov. Jednoduché ovládanie jednou rukou Speed Focus (rýchle zaostrenie) v kombinácii s možnosťou rýchleho zafixovanie (Fast Lock) vykonávaného tiež pomocou jednej ruky, predstavuje neprekonateľné pozitívne vlastnosti našej LED techniky zaostrenia. Svietidlo M8 sa vďaka možnosti prispôsobenia individuálnym situáciám, hodí najmä pre políciu, vojsko, bezpečnostné služby, hasičov, záchranárov, pomoc pri katastrofách, horolezcov, expedíciám a milovníkom kvalitních LED svietidiel. Vďaka jednoduchému ovládaniu a spoľahlivosti je hu možné používať aj v domácnosti. High End Power LED sa vyrábajú podľa špecifikácie výrobcu, špeciálne pre dané výrobky LED LENSER. Unikátny reflektor so šošovkou a tiež výkonnou elektronikou stále znovu a znovu presviedčajú po celom svete všetkých, ktorý svetlá používajú. Lítiové batérie majú extrémne vysokú objemovú hustotu energie a vyznačujú sa dlhou skladovateľnosťou, odolnosťou proti vysokým a nízkym teplotám. V mraze nie sú náchylné na pokles kapacity, ako iné typy batérií. Nikdy prosím nepoužívajte súčasne rôzne typy batérií! Advanced Focus
Systém zaostrovania, poskytuje vďaka kombinácii reflektora a šošovky dokonalú kvalitu zaostrenia. Tento systém je používaný len u výrobkov LED LENSER. Dokáže využiť všetko svetlo LED diódy, sústrediť ho do jedného svetelného zväzku s možnosťou svietiť do diaľky. Svietidlo má Fast Lock-funkcie aretácie nastaveného zaostrenia. Osem svetelných funkcií a tri svetelné programy: Tri prevádzkové režimy svietidlá a ich funkcie: 1 Professional (profesionálnej režim) = Morse / Boost (ručné blikanie signálu / krátkodobo zvýšený výkon), Power (silný prevádzkový výkon), Low Power (redukovaný výkon-znížený), Dim (plynulé ladenie výkonu-stmievanie), SOS (Signál SOS), Blink (blikanie), Defence Strobe (obranný Stroboskop) (8 funkcií) 2 Easy (jednoduchý režim) = Morse / Boost (ručné blikanie signálu / krátkodobo zvýšený výkon), Power (silný prevádzkový výkon), Low Power (redukovaný výkon-znížený), Dim (plynulé ladenie výkonu-stmievanie) (4 funkcii) 3 Defence (obranný režim) = Morse / Boost (ručné blikanie signálu / krátkodobo zvýšený výkon), Power (silný prevádzkový výkon), Defence Strobe (obranný Stroboskop) (4 funkcie) Svetelný program vhodný pre konkrétnu situáciu sa nastaví jednoduchými kombináciami stlačením tlačidla. Všetky programy a funkcie možno pohodlne ovládať pomocou jedného vypínača. 

 

Parametre:

 • Použitá LED: High Power LED
 • Životnosť LED: 50000 h
 • Maximálny výstup LED: 400 lumenov
 • Dosah svetla: 280 metrov 
 • Vhodné akumulátory/batérie: 2x CR123
 • Počet režimov: 5 Režimov: 100%, 10%, Blikanie, SOS, STROBE
 • Pamäť režimov: Áno
 • Povrch reflektora: SMO Hladký leštený
 • Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka 
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Focusovatelná optika
 • ZOOM optika 
 • Pracovné napätie: 1,8 ~ 7,2V
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m
 • Vodeodolnosť: podla štandardu IPX-6
 • Doba svietenia: 400lm(4hod.) 100%, 40lm(40hod.) 10%
 • Rozmery: 15,3 x 3,8 cm
 • Váha: 200g (bez akumulátora/batérie)

 

Obsah balenia:

Svietidlo, púzdro, šnúrka na ruku. 

 

Ovládanie:

Zapnutie a vypnutie svietidla
Tlačidlo na konci svetla ovláda zapnutie a vypnutie svietidla. Svietidlo M7R je vybavená "Technológiou chytrého svetla" Smart Light Technology (SLT). Pomocou mikroprocesora je ovládaná LED a možno použiť rôzne svetelné programy a funkcie. Z dôvodu jedného tlačidla je rozhranie jednoduché a užívateľsky prijateľné, konštrukcia umožňuje užívateľovi zapnúť baterku vždy s nastavením maximálnej svietivosti. svietidlo má
niekoľko rôznych druhov výstupov. Jedná sa o dva energetické režimy, tri svetelné programy a osem svetelných funkcií. Tlačidlo na konci svetla slúži na zapnutie a vypnutie svietidla a na vybratie režimu. Tlačidlo možno použiť tromi spôsobmi a) môžete stlačiť, b) dotknúť sa (tlačidlo je ľahko zatlačené bez toho, aby bolo úplne zatlačené a svietidlo zachová svoje posledné nastavenie po uvoľnení tlačidla) a za c) môžete sa neustále dotýkať.
Energetické režimy
Výberom z hlavných režimov úsporného režimu (Energy Saving) alebo z režimu konštantného prúdu (Constant Current) budete vyberať spôsob spotreby energie batérií.
1. Úsporný režim (Energy Saving): tento režim umožňuje svietidlu ovládať svetelný výstup pomocou "Technológia inteligentného svetla" (SLT). Svetelný výstup sa prispôsobí skutočnému využitie pri bežnom použití.
2. Režim konštantného prúdu (Constant Current): režim umožňuje neustále použitie všetkých svetelných programov s konštantným výstupom svetla, vstavaná jednotka všetko reguluje.
V oboch energetických režimoch je svetelnosť vo funkciách Booster 110% (Boost) a Silný režim (100%) (Power) konštantný po dobu 2 minút, po ktorých spadne na dobu 5-tich minút do režimu konštantného prúdu na cca. 60% svetelnosti kým nie je batéria vyčerpaná. V úspornom režime spadne na cca. 50% maximálnej svetelnosti po dobu cca. 25 minút a potom spadne na 15% kým nie je batéria vyčerpaná. Zmeniť energetické režimy možno dotykom tlačidla 8-krát a potom počas 5-tich sekúnd úplne tlačidlo stlačiť. Prepnutie do úsporného režimu Energetického režimu je signalizované vysokou svetelnosťou a postupnom stlmenie sa. Po 3 sekundách sa úplne vypne. Prepnutie do Režimu konštantného prúdu je signalizované vysokou svetelnosťou a náhlom vypnutie po 3 sekundách.

Svetelné programy a svetelné funkcie:
Na výber sú svetelné funkcie a tri svetelné programy (1. Profesionálne program, 2. Jednoduchý program a 3. Obranný program.) Keď je svietidlo vypnuté, dotknite sa tlačidla 4-krát a zapnete svietidlo. Akonáhle je aktivácia úspešná, svietidlo potvrdí výber programu zodpovedajúcim počtom bliknutí.
1.Profesionální program (Professional):
V tomto svetelnom programe svietidlo začne svietiť so svetelnou funkciou Silný režim (100%) (Power), rovnako ako vo všetkých troch svetelných programoch. Sú dve možnosti, dotykom tlačidla aktivujete 15% svetelnosti svetelné funkcie tlmené svetlo (Dim). Eventuálne za stáleho dotyku sa svetlo neustále bude stmievať kým sa tlačidlo nepustí na zvolenej úrovni. Neustály dotyk Vás privedie na ostatné svetelné funkcie tohto svetelného programu. Prvá svetelná funkcia Blikanie (3 Hz) (Blink), potom S.O.S. a nakoniec Obranný záblesk (20Hz) (Defence Strobe). Ako sa postupnosť svetelných funkcií vo všetkých svetelných programoch pretočí, budúci dotyk tlačidla vráti svetlo na svetelnú funkciu Silný režim (100%) (Power). Vo všetkých svetelných programoch možno svietidlo vypnúť stlačením tlačidla.
2. Jednoduchý program:
Jednoduchý svetelný program je navrhnutý pre tých, ktorý uprednostňujú jednoduchý svetelný program bez nadbytočných funkcií. Obdobne ako v Profesionálnym programe, jednoduchý svetelný program začína s funkciou Silný režim (100%) (Power) a ďalej sú dve možnosti. Dotykom tlačidla sa zapne 15% svetelnosti funkcie tlmené svetlo (Dim). Eventuálne za stáleho dotyku sa svetlo neustále bude stmievať kým sa tlačidlo nepustí na zvolenej úrovni.

V jednoduchom programe nie sú žiadne ďalšie funkcie, takže sa svietidlo opäť vráti na svetelnú funkciu Sila (100%) po opätovnom dotyku tlačidla. Postupnosť svetelných funkcií sa pretáča a k vypnutiu svetla stačí stlačiť tlačidlo.
3. Obranný program:
Tento svetelný program je určený pre užívateľov, ktorí dávajú prednosť jednoduchému svetelnému programu s rýchlym prístupom k funkcii Obranný záblesk. Jediný rozdiel medzi Obranným programom a Jednoduchým programom je zámena funkcia tlmené svetlo (Dim) s funkciou Obranný záblesk (20Hz) (Defense Strobe). Postupnosť svetelných funkcií sa pretočí po dotyku tlačidla, po zatlačení tlačidla sa svietidlo vypne.
Svetelná funkcia Booster 110% (Boost)
Keď je svietidlo vypnuté, dotykom tlačidla sa spustí funkcia Booster. Táto funkcia nie je viazaná na žiadny svetelný program.

Rýchle zameranie s pomocou jednej ruky (1) (One-Handed Speed-Focus)
Toto LED svetlo je zaostrovacie. Lúč je možné upraviť podľa potreby, jednoducho palcom zatlačte alebo zatiahnite za hlavicu svietidla. Každú pozíciu fokusu "ohniská" možno uzamknúť pomocou rýchleho zámku, otočením hlavice doľava. Zmeniť lúč pomocou rýchleho zámku možno odomknutím opačným smerom a to doprava.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Parametre


 
 
Mohlo by sa Vám hodiť...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia